Logorytmika – co to jest i dlaczego jest przydatna w rozwoju dziecka

Logorytmika to połączenie rytmiki z terapią logopedyczną, którą wykorzystuje się w ćwiczeniach wad wymowy oraz do zachęcenia dziecka do ćwiczenia swojej mowy. Poza tym logorytmika działa na słuch, zdolności ruchowe i ogólny rozwój dziecka.

Jakie korzyści dla maluchów niosą ćwiczenia logorytmiczne?

W domu, czy w przedszkolu – wszędzie możesz zapewnić swojemu dziecku świetną zabawę przy rytmicznej muzyce. Piosenki, które przygotowaliśmy dla dzieci nadają się idealne do ćwiczeń logorytmicznych. Kup piosenkę w wersji mp3, a otrzymasz ją natychmiast na Twoim telefonie lub komputerze. Rozpocznij ćwiczenia ze swoim maluchem, a zobaczysz natychmiastowe rezultaty. Twoje dziecko będzie umieć się skoncentrować, wykonywać proste polecenia, a wszystko to w formie dobrej zabawy. Jeżeli Twój maluch ma problemy z mówieniem lub wady wymowy – nie wahaj się. Postaw na rozwój aparatu słuchowego, ruchowego i wzrokowego Twojego dziecka!

Dlaczego logorytmika wpływa pozytywnie na rozwój dziecka?

Wszystkie ćwiczenia ruchowe mają pozytywny wpływ na zdrowie. Dotyczy to zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym, które znajdują się w okresie rozwoju swojego ciała i umysłu. Dlatego jednym z ćwiczeń, które polecają lekarze i pedagodzy jest logorytmika. Aktywuje ona dzieci do rytmicznego poruszania się, co zwiększa ich umiejętności koordynowania własnego ciała. Poza tym ma wpływ na wzmocnienie mięśni, poznanie nowych słów, odpowiednie akcentowanie i rytmiczną mowę. Śpiewanie piosenek i rytmiczne powtarzanie wyrazów podczas ruchu kształtuje również wydolność aparatu głosotwórczego dziecka. Maluch przy okazji uczy się równomiernego oddychania i wydawania dźwięków bez zadyszki.

Gdzie wykonywać ćwiczenia logorytmiczne?

Jeżeli Twoje dziecko lubi bawić się w grupie i chętnie uczęszcza do przedszkola, to z pewnością zechce wykonywać ćwiczenia logorytmiczne w gronie swoich kolegów i koleżanek. Jeżeli w przedszkolu, do którego uczęszcza Twoja pociecha, nie ma żadnych zajęć z logorytmiki, to możesz porozmawiać z pedagogami lub innymi rodzicami, by zachęcić ich do zorganizowania ćwiczeń ruchowych z muzyką. Dobrą zabawą dla całej rodziny będzie również wspólne wykonywanie ćwiczeń logopedycznych w rytm naszych piosenek Dubi. Jeszcze większą frajdę sprawisz swojemu dziecku, gdy w piosence usłyszy swoje imię. Spersonalizowane piosenki dla dzieci to nasza specjalność!