Blog

Czytaj dalej

Zabawy logorytmiczne dla młodszych i starszych dzieci

Ćwiczenia logorytmiczne polegają na połączeniu rytmiki z terapią logopedyczną. Stosuje się je, aby wpłynąć na słuch, ośrodek ruchu i sferę słuchowo-ruchową u dzieci. Zabawy logorytmiczne wykorzystywane są podczas zajęć w szkole i przedszkolu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je w domu. Najważniejsze, aby pamiętać o rytmie podczas zabawy.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

Ćwiczenia rytmiczne dla dzieci

W poprzednim wpisie mówiliśmy o korzyściach, jakie przynosi logorytmika w rozwoju dziecka. Dzisiaj podamy przykłady prostych ćwiczeń rytmicznych, które pobudzą dzieci do aktywności fizycznej i koordynacji ruchowej. Na początek przypominamy, że rytmika nie powinna być dla dzieci obowiązkiem. Połączenie muzyki, ćwiczeń ruchowych i śpiewania to przecież dobra zabawa. Tego typu ćwiczenia muzyczne przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Można je wykonywać w domu lub zaproponować wykorzystanie ich podczas codziennych zajęć w przedszkolu.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

Jak sprawić by Twoje dziecko chętnie pomagało w domu?

Wielu rodziców wyręcza swoje dzieci niemal w każdej czynności, nie wiedząc, jak wielką krzywdę im w ten sposób wyrządzają. Dzieci bowiem, tak samo jak dorośli, szybko przyzwyczajają się do wyręczania ich przez inne osoby i potem mają problem z wykonaniem obowiązków domowych. Z tego tekstu dowiesz się, jak zaangażować dziecko i sprawić, by chętniej pomagało Ci w domu.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

Dlaczego muzyka powinna być ważna w życiu Twojego dziecka?

Muzyka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Na początku mama śpiewa swojemu dziecku kołysanki, potem maluch sam zaczyna podłapywać rytm, tańczyć, śpiewać lub nawet grać na instrumencie. Muzyka jest bardzo ważna ze względów rozwojowych dla każdego człowieka i warto przez całe życie rozwijać w sobie miłość do niej. Z tego tekstu dowiesz się, jak edukacja muzyczna wpływa na mózg Twojego dziecka.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

Jak sprawić, by Twoje dziecko było pewne siebie?

Pewność siebie to wartość, który wpływa na całe życie człowieka – determinuje wybory, pomaga w osiąganiu celów i daje szczęście. Dzięki poczuciu własnej wartości człowiek jest w stanie osiągnąć najwyższe szczyty, zająć dobrą pozycję w życiu zawodowym oraz mieć świadomość tego, że nie jest idealne.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

6 sposobów na to, jak pomóc dziecku w nauce ubierania

Twoje dziecko ma problemy z samodzielnym ubieraniem? Nie wiesz, w jaki sposób sprawić, by maluch zaczął się interesować nauką zakładania ubrań? W tym tekście podpowiemy Ci kilka sposobów, które z pewnością pomogą Ci w przekazaniu maluchowi wiedzy na temat ubierania. Sprawdź, jakie to proste.

Czytaj dalej

Znajdź nas na facebook'u!

Masz pytania? Skontaktuj się!

Wysyłka

Płyty DUBI wysyłamy za pośrednictwem firmy InPost i Poczty Polskiej.
List polecony: 6zł
List polecony priorytetowy: 8zł
Paczkomat: 10zł
Kurier: 16zł
Za pobraniem: 19zł

Płatności

Płatność w sklepie możliwa jest za pośrednictwem Przelewy24, przelewem tradycyjnym oraz przy odbiorze za pobraniem.